Bunjaku pranë hapit të karrierës

Albert Bunjaku është shumë afër të bëjë hapin e madh në karrierë. Ish-përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, pritet të marrë drejtimin e klubit të Superligës turke, Caykur Rizespor.

Mediat turke iu referohen deklaratës së Bunjakut të bërë për mediat suedeze.

“Nënshkrimi i kontratës është çështje kohe. Kanë mbetur edhe disa detaje. Menaxheri im dhe ai i Rizesporit janë duke diskutuar detajet e kontratës. Unë jam gati”, ka deklaruar Bunjaku për “aftonbladett” të Suedisë, raporton Gazeta Olle, përcjellë Lajmi.net.

“Çaykur Rizespor ka tifozë të shumë, e di pak turqishten dhe mund ta përmirësojë. Për tre muaj mund të dalë në konferencë duke folur turqisht”, theksoi Bunjaku.

Pjesë e Rizesporit janë edhe dyshja e Kosovës, kapiteni Samir Ujkani dhe sulmuesi Vedat Muriqi.
Shkrimet e mediave turke dhe suedeze i ka konfirmuar edhe vetë Bunjaku për Gazetën Olle, duke thënë se: “Jam shumë afër”.

Bunjaku drejtoi Kosovën për nëntë vjet, derisa në dy vitet e fundit e udhëheqi në kualifikimet për Kampionatin Botëror Rusia 2018, për t’u ndarë në fund të vitit të kaluar.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).