Bunjaki publikon listën me futbollistët e ftuar te Kosova U21, në prag të ndeshjeve kualifikuese për “Euro 2023”

Përfaqësuesja U21 e Kosovës këtë muaj rikthehet në skenë, ku do të luajë dy ndeshjet e radhës në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2023.

Në të dyja ndeshjet, Dardanët e rinj, ballafaqohen me Slloveninë.

Përballja e parë zhvillohet më 25 mars, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në orën 18:00, derisa e dyta më 29 mars në Celje, në orën 15:00.

Drejtori teknik dhe njëherësh ushtruesi i detyrës së përzgjedhësit të Kombëtares U21, Albert Bunjaki për këto dy ndeshje ka ftuar 24 futbollistë, gjashtë prej të cilëve janë nga Superliga e Kosovës.

Përgatitjet e Kosovës U21 fillojnë më 21 mars në orën 15:00 në Kampin Nacional në Hajvali.

Aktualisht Kosova pas 5 ndeshjeve të zhvilluara zë pozitën e pestë në Grupin G, me 6 pikë, derisa Sllovenia ndodhet në vendin e katërt me 8 pikë, pas 6 ndeshjeve të zhvilluara.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS