Bukuroshja

Poezi nga Arben Kurteshi

Sytë e zinj
Mesin e hollë,
Mirë të rri fustani
Moj princesha jonë.
Ti shërben tërë ditën
Prindërit e vëllanë,
Sot ka ardhur një shkues
Me gojë nuk bëzan.
Është mbledhë tërë familja,
Edhe xhaxhallarë,
Po të japin ty
Për një mërgimtar.
Pse moj bukuroshe
Asnjë fjalë s’e flet,
Për atë djalë të ri
Pse nuk vendos vetë?

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).