Bujar Shabani ndan rrugët me FC Dritën

Mesfushori nga Ferizaji, Bujar Shabani, pas një periudhe të gjatë në fanellën “bardhe kaltër” është përshëndetur me skuadrën e Dritës.

Nëpërmjet një postimi në ‘facebook’ në faqen zyrtare të klubit, skuadra e Dritës e ka falënderuar Bujar Shabani për kohën e kaluar në klubin e Dritës.

Nder te tjerat ne postimin e klubit, thuhet:

FALEMINDERIT IKONË BUJAR SHABANI
2 herë kampion i Kosovës me FC DRITA
1 herë fitues i Superkupës së Kosovës
201 ndeshje të zhvilluara në të gjitha garat
16 gola të shënuar dhe 11 asiste
“Bongo” Bëri gjithmonë maksimumin dhe pas një kohe të gjatë vjen edhe momenti i ndarjes me njërin prej futbollistëve ikonë të klubit Bujar Shabani.
Bujari edhe pse kishte kontratë edhe një vit me klubin, pas nje bisede te gjatë kanë vendosur që ti ndajnë rrugët miqësisht për tu takuar sërishtë në një rol tjetër!
Buki ka dhënë një kontributë të jashtëzakonshëm andaj do të jemi mirënjohës përjetësishtë për qdo pikë djerse që ka derdhur për klubin tonë.
Sot ishte dita e fundit e Bujarit me klubin tonë ku u përshëndet me të gjithë bashkëlojtarët, me staffin, ku ne shenjë mirënjohje drejtori gjeneral Feti Murseli dhe drejtori sportiv Valon Zymberi e nderuan Bujarin me dhuratë dhe mirënjohje.
Faleminderit përgjithmonë!

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS