Bujar Shabani: Me rekomandim të përfaqësuesve të UEFA-së jam izoluar

Mesfushori i FC Dritës, Bujar Shabani, ka treguar se çka ka ndodhur sot me të dhe bashkelojtarin e tij, Fidan Gërbeshi.

Shabani i cili është vetizoluar pas kontaktit me bashkëlojtarin e tij, Fidan Gërbeshin i cili ka rezultuar pozitiv me COVID-19, për “RajoniPress” ka theksuar.
“Jam në gjendje të mirë shëndetësore, nuk kam ndonjë problem por vetëm kontaktin që kam pasur me bashkëlojtarin tim Gërbeshin, zyrtarët e UEFA-së me kanë izoluar, me vjen keq që në këto momente tejet të rëndësishme nuk mundem t’ju ndihmojë shokëve të mi në fushën e blert, por jam shumë optimist se do t’ja dalim me sukses”, ka bërë të ditur Shabani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).