Budrika nën ujë

Gjilan – Livadhet e Budrikës dhe arat tashmë janë shndërruar në liqene e moçale pas reshjeve të fundit të shiut dhe vërshimeve që përshkruan qytetin e Vitisë dhe fshatrat.

Këto foto dëshmojnë për nivelin e ujit që ka arritur në fshatin Budrikë. Livadhe e ara tashmë janë mbushur me ujë dhe janë shndërruar sikur të ishte një deti i tërë.

Kjo gjendje ka mbretëruar tërë ditën e diel në disa fshatra të Vitisë, derisa zyrtarët komunal thonë se ende janë duke u marrë me identifikimin e dëmeve të shkaktuara nga reshjet dhe vërshimet e fundit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).