KKVITI

Broja s’ka pse kthehet te Chelsea, shqiptari i pari në listën e transferimeve

/ 1 minutë lexim

Skuadra e Chelseat është duke menduar për shitjen e disa futbollistëve në fund të sezonit.

Në këtë listë është edhe sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Armando Broja, i cili momentalisht është i huazuar te Fulhami, shkruan Indeksonline

Broja në këtë listë është së bashku me lojtarët tjerë, si: Trevoh Chalobah, Conor Gallagher dhe Marc Cucurella.

RCCOLA

Këta futbollistë do të shiten për t’i rritur fondet në Financat e “Fair Play”.

Nëse i llogaritim vlerat e lojtarëve sipas sajtit “Transfermarkt”, atëherë nga këto shitje, Blutë e Londrës fitojnë plotë: 113 milionë euro.

Kujtojmë që sulmuesi shqiptar Armando Broja ka kontratë me Chelsean deri në vitin 2028, kurse këtë sezon ka shënuar vetëm dy gola./Indeksonline/