Brenda stacionit policor sulmon dhe kërcënon zyrtarin

Gjilan – Departamenti Përgjithshëm, ka ndaluar një (1) person në kohëzgjatje prej 48 orësh, për veprën penale “Sulm ndaj personit zyrtar”, me dyshimin se pasi është sjellë në stacion policor në Gjilan, për shkak të prishjes së rendit dhe qetësisë publike, kishte sulmuar dhe kërcënuar me fjalë një zyrtar policor.

Ndryshe ky veprim është bërë nga Prokuroria Themelore e Gjilanit derisa Departamenti i Përgjithshëm, ka ngritur një (1) aktakuzë, kundër një (1) personi, për veprën penale “Lëndim i rëndë trupor”./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).