Boyko Borissov flet për liberalizimin e vizave për Kosovën

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, gjatë qëndrimit të tij në Kosovë, foli edhe për liberalizimin e vizave raporton “Zeri.info”.

I pyetur dy herë nga gazetarët vendor se kur Kosova do të marr liberalizimin e vizave, Borissov tha se kjo varet nga marrëveshja me shtetin serb.

“Sa i përket vizave, kjo varet nga marrëveshja që do të keni me Serbinë. Duhet të i bindin BE-në që rajoni ynë nuk përbën rrezik”, theksoi Borissov. /ZËRI/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).