Hidromorava

Bomba energjetike shtëpiake që ju bën të ndiheni më mirë

/ 1 minutë lexim

Kjo pije natyrore ua jep një energji të jashtëzakonshme dhe, për vetëm disa minuta, ju bën që të ndiheni më të lumtur dhe mirë të disponuar.

PËRBËRËSIT

2 lugë mjaltë – 500 ml ujë – 1 filxhan lëng të freskët të limonit.

PËRGATITJA

Vali Ranch

Vendosni të gjithë përbërësit në një enë të qelqtë dhe përzieni derisa të bashkohen mirë. Përdoreni ujin e nxehtë, meqë ashtu mjalti do të shkrihet më lehtë.

Shtoni lëng limoni, i cili është plot me elektrolite, që shërbejnë për qelizat, për prodhimin e energjisë.

Mjalti është i pasur me karbohidrate, të cilat janë karburanti kryesor, të cilin e përdor organizmi për prodhimin e energjisë.