Eko Higjiena

Bllokohen rrugët në hyrje-dalje të Leposaviqit

/ 1 minutë lexim
Eco Higjiena

Disa kamionë janë të parkuar në mes të rrugëve në hyrje dhe dalje të Leposaviqit.

Strukturat ilegale kanë lëshuar alarm në orën 12:00. I cili është ndërprerë pas 30 minutave.

RCCOLA

KosovaPress mëson se dhjetëra serbë janë mbledhur edhe para kësaj komune për të kundërshtuar ardhjen e kryetarit të ri në objektin e komunës.

Situata më e tensionuar është në Zveçan, ku serbët kanë djegur disa vetura të policisë. Kurse, Policia ka ndërhyrë me gaz-lotsjellës, pasi serbët tentonin të hynë në objektin e komunës.