Bleu Iphone me para të falsifikuara, rasti po hetohet nga policia

Gjilan – Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se si një punëtor i postës ka pasur një porosi nga një klient për një telefon i tipit Iphone në vlerë prej 310€ dhe i dyshuari ia kishte paguar duke ia dhënë tri(3) kartëmonedha 3×100€ të dyshuara si para false.

Në konsultim me prokurorin kujdestar është iniciuar rasti dhe mbetet nën hetime njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS