Blerta Hoti zgjedhet kryetare e komunës së Göteborgut në Suedi

Blerta Hoti merr timonin e komunës së dytë më të madhe në Suedi

Ministëri në dorëheqje i Punëve të Jashtme Behgjet Pacollit, ka uruar kosovaren Blerta Hoti e cila është zgjedhur kryetare e komunës së Göteborgut në Suedi.

Pacolli me anë të një statusi në Facebook ka shkruar për Hotin se dikur azilkërkuese në Suedi, dhe sot e emëruar në një post drejtues pikërisht në Suedi.

Sipas Pacollit, Blerta Hoti merr timonin e komunës së dytë më të madhe në Suedi percjell Albinfo.ch.

Lajmi është konfirmuar në mediat suedeze!

Blerta Hoti zgjedhet kryetare e komunës së Göteborgut në Suedi

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).