Blerim Kuçi për mundësinë e një koalicioni me PDK’në: Gjithçka është e mundur

Deputeti në Kuvendin e Kosovës nga radhët e AAKsë, Blerim Kuçi, është i ftuar në emisionin Pressing në T7.

Kuçi ndër të tjera edhe ka folur për mundësinë e një koalicioni parazgjedhor me PDK’në.

“Gjithçka është e mundur”, ka thënë Kuçi.

“Zgjedhjet e kaluara kemi vendosur të shkojmë vetëm, por në momentet e fundit vendosëm të ndryshojmë pasi LDK bëri koalicion me parti të tjera”

Tutje Kuçi ka thënë se një ndër arsyet kryesore për lidhje të koalicionit PAN ishte ofrimi i pozitës së kryeministrit nga ana e koalicionit. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).