RCCOLA

Blendi Idrizi vazhdon me formë të mirë te Schalke, asiston në ndeshjen e fundit

/ 1 minutë lexim

Blendi Idrizi ka vazhduar me paraqitje të mira te Schalke në Bundesliga 2, duke qenë vendimtar.

Schalke luajti me Greuther Fuerthin, duke barazuar me rezultat 2-2.

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Idrizi, asistoi në golin për 1-0 pas 30 minutave lojë.

Kkgjilan

Mesfushori 25-vjeçar në katër ndeshjet e fundit ka një gol e dy asistime.

Idrizi u kthye vetëm në së fundmi ku ka gjashtë paraqitje këtë edicion dhe po e gjen formën gradualisht. /Telegrafi/