Bima me përbërës shërues

Në hapësirat tona nuk është edhe aq e njohur, por mollët japoneze janë fryt me pak kalori, por janë shumë të pasura me karbohidrate që ndërlidhen me tretjen.

Nga mineralet përmbajnë kalium, kalcium, magnez dhe fosfor, si dhe [janë të pasura me vitaminat C, B, A dhe E dhe me aminoacide

Fryti i freskët dhe lëngu anë shërues për të gjithë ata që kanë probleme me tretjen, kapsllëkun, infeksionin e zorrëve, hemorroidet, dhimbjet e lukthit.

Pos për problemet me tretjen janë të shkëlqyeshëm edhe në uljen e shtypjes së lartë të gjakut, sëmundjet e mëlçisë, forcojnë sistemin imun, si dhe ndikojnë mirë të nervat s pasojë e efektit qetësues që kanë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS