Bezdisin qytetarët me muzikë të lartë, rasti procedohet në Gjykatë

Gjilan – Në rrugën “Bulevardi i Pavarësisë” në mes të orës 23:50 – 01:00, dy të dyshuarit vëllezër shqiptar në kafenenë e tyre, këtu ne Gjilan, kanë lëshuar muzikë me zë të lartë dhe me këtë rast kanë bezdisur qytetarët e lagjes.

Të njëjtit nuk kanë përfillur urdhrat e ligjshëm të policisë. Rasti procedohet në Gjykatë Themelore njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).