Besnik Tahiri: AAK ka kërkuar debat parlamentar në lidhje me gjendjen e sigurisë në vend

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri tha se të enjten AAK ka kërkuar do të mbahet debat parlamentar në lidhje me gjendjen e sigurisë në vend, raporton Ekonomia Online.

Ndërsa për Komisionin Hetimor, Tahiri tha se është e rëndësishme që të trajtohen edhe punësimet e fundit në KEK.“Një çështje tjetër që është diskutuar në kryesi lidhet me kërkesën tonë për votim parlamentar dhe i kemi mbledhur të gjitha nënshkrimet. Është me rëndësi që trajtimi i energjisë dhe punësimet në KEK të trajtohen në komision dhe të dalë e vërteta në shesh”, tha Tahiri.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS