Besnik Hasi refuzon ofertën e klubit belg, preferon të mbetet te arabët

Besnik Hasi është i angazhuar si trajner i skuadrës së Arabisë Suadite, Al-Raed.

Trajneri shqiptar pritet të angazhohet shumë shpejt si trajner i ndonjë skuadre evropiane, pasi që po kërkon të largët nga arabët.

“Nieuwsblad” ka raportuar se gjakovari ka marrë një ofertë prej ligës elitare belge, gjegjësisht nga ekipi i Cercle Brugges.

Por, duket se 47-vjeçari nuk është i interesuar që të merr drejtimin e këtij klubi, i cili nuk ka ambicie për titull të kampionit.

Hasi e njeh shumë mirë klubin e Cercles pasi që në të kaluarën ka qenë pjesë e këtij klubi që bën pjesë në ligën kryesore të Belgjikës.

Ndryshe, Besniku në të kaluarën ka qenë edhe lojtari si dhe trajner i klubit mbretëror belg të Anderlechtit. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).