Besart Berisha shënon dy gola tjerë për Western United, sulmuesi i Kosovës i pandalshëm në kampionatin australian

Sulmuesi i Kosovës, Besart Berisha po vazhdon të tregojë se është njëri nga lojtarët më të mirë që kanë luajtur ndonjëherë në kampionatin australian, A-League.

Western United është mposhtur në shtëpi nga Adelaide United me rezultat të ngushtë 4-3 në takimin e vlefshëm për javën e 16-të.

Edhe përkundër humbjes, kjo ndeshje ishte pozitive në nivelin individual për sulmuesin prishtinas, Besart Berisha.

Berisha arriti t’i shënojë dy gola në këtë takim, ku i pari erdhi në minutën e 12-të për barazimin 1-1, ndërsa në minutën e 43-të shënoi për rezultatin 2-3.

Kjo ishte ndeshja e 200-të e Berishës në A-League, ndërsa ka të shënuar mbi 125 gola në këtë kampionat, duke qenë shënuesi më i mirë në histori.

Këtë sezon, sulmuesi i Kosovës ka plot 11 gola apo tri më pak se lideri i golashënuesve. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).