Besart Berisha ia shënon dy gola ish skuadrës së tij

Besart Berisha është duke kaluar në një formë të mirë në kampionatin australian.

Në ndeshjen e fundit, Besart Berisha realizoi 2 gola kundër ish ekipit të tij Melbourne Victory, duke i siguruar ekipit Western United fitoren me rezultat 3-1, shkruan Indeksonline.

Në pjesën e parë Besart Berisha ‘e kreu punën’ duke shënuar 2 herë ndaj ish ekipit.

Kujtojmë që me ekipin Melbourne Victory ku Berisha luajti për 4 vite, ka arritur të shënoj 68 gola.

Ekipi aktual i tij, Western United tash rënditet në vendin e katërt, me 13 pikë. /Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).