Besa Deda, ekonomistja shqiptare në Australi

Shqiptarët kudo nëpër botë po tregohen çdoherë e më të suksesshëm. E tillë është edhe Besa Deda, e cila që nga viti 2008 e udhëheq bankën “St.George”, përcjell albinfo.ch.

Përveç kësaj, Deda është edhe sekretare e Shoqatës Australiane për Biznes dhe Ekonomi.

Besa Deda është përgjegjëse për formulimin e pikëpamjeve dhe parashikimeve mbi ekonominë dhe tregjet financiare, transmeton albinfo.ch.

Para se ajo të bashkohej me bankën “St. George”, ishte pjesë e bankës “Commonwealth” për më shumë se shtatë vjet para se të fillonte karrierën e saj më 1997.

https://www.albinfo.ch/besa-deda-ekonomistja-shqiptare-ne-australi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).