Berisha tregon për luftën e Kosovës në fund të botës

Nëse populli shqiptar do të duhej të krenohej me një sulmues, padyshim që ai është Besart Berisha.Sulmuesi prishtinas që disa vite është duke kaluar nëpër një formë fantastike në Australinë e largët.

Besarti është ‘mbret’ në Australi, dhe pas tij çmendën të gjithë fansat e futbollit.

Ndërkohë gjiganti mediatik ‘FOX SPORT Australia’, ka realizuar një spot me prishtinasin duke folur ai për vetën.

Berisha tregon që është nga Kosova dhe luftën që kishte ndodhur në shtetin tonë, luftë që e detyroi të largohet drejt Evropës si azilant.

Në fund Besarti flet dy fjalë të mëdha: “Futbollit nuk është vetëm një lojë për mua, futbolli është jeta ime”. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS