Berisha: T’i shërbesh Kosovës është kënaqësi e madhe

Kosova arriti fitore ndaj Gjibraltarit në miqësoren e zhvilluar sonte në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Golin e vetëm e shënoi Florent Hasani në minutën e 69-të, edhe pse Kosova kishte kontrollin e plotë të ndeshjes.

Pas takimit, Bernard Berisha u prononcua për RTK-në duke thënë se të luash për Kosovën është kënaqësi e madhe.

”Ishte ndjenjë e veqant. Kishte nje vit e ca qe s’luaja. Duhet me respektu vendimin e trajnerit. Sa here te me ipet mundësia do të jap më të mirën. T’i shërbesh vendit tënd është kënaqesi e madhe” – u shpreh Berisha./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).