Berisha rikthehet me gola

Mbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës, Ilir Berisha ka qenë vendimtar në fitoren e skuadrës së tij Gefle.Gefle në ndeshjen e fundit në kampionatin suedez ka shënuar fitore 2-1 ndaj Atvidabergs, ndërsa Berisha ka shënuar golin e parë në këtë takim.

Në fakte Gefle ishte duke pësuar 0-1 nga mysafirët, ndërsa Berisha arriti të barazoj rezultatin në 1-1 në minutën e 42-të.

Berisha është anëtar i rregullt i Përfaqësueses së Kosovës, ndërsa në ndeshjen e fundit ndaj Guinesë Equatoriale ishte i pakalueshëm në mbrojtje.

Në fund Gefle arriti të shënoj fitore 2-1, ndërsa Berisha ishte në fushë për gjatë 90 minutave. Ndërkohë në këtë takim u inkuadrua edhe sulmuesi kosovar Dardan Mustafa për Geflen. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).