Berisha ka dëshirë të luaj për Shqipërinë

Sulmuesi Besart Berisha vazhdon të ‘çmend’ me paraqitjet e tij në Kampionatin e Australisë në fanellën e Melbourne Victory.Ai në këtë edicion arriti që të kurorëzohet me titullin kampion ndërkohë që u shpall edhe shënuesi më i mirë në ligë me 15 gola.

Futbollisti nga Prishtina këtu ditë po qëndron në qytetin e tij, ndërkohë që në një intervistë për mikrofonin e gazetarit të ‘Super Sport Kosovës’, Florim Canolli, përmendi edhe Kombëtaren e Shqipërisë, prej të cilës është larguar vite më parë.

“Dëshira është shumë e madhe që edhe një herë të luaj për Kombëtaren. Po më pëlqen shumë loja e saj dhe trajneri Gianni De Biasi. Mirëpo, aktualisht jam në Australi dhe për shkak se ndodhem shumë larg, nuk mund të vijë”, ka thënë ndër të tjera, Besart Berisha. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).