Berisha e Ujkani ‘shikues’, Lazio fiton thellë

Lazio ka shënuar një fitore të thellë ndaj Torinos në xhiron e 10-të të ligës italiane, transmeton zeri.info

Klubi kryeqytetas triumfoi me shifrat 4:0.

Thomas Strakosha luajti 90 minuta në këtë sfidë për Lazion, derisa Valon Berisha ishte në stol.

Ndërkohë, te Torino në stol qëndroi portieri kosovar, Samir Ujkani.

Francesco Acerbi (25’), Ciro Immobile (33’, 70’) dhe Andrea Belotti (90’), i cili realizoi në portën e gabuar, ishin golashënuesit e Lazios./Zëri

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).