Berisha: Do të luftoj si një luan

Futbollisti kosovar është i vendosur t’i bëjë për vete tifozët e Lazios në sezonin e ri

Valon Berisha e ka lënë prapa krahëve lëndimin, i cili e kishte lënë jashtë fushës së blertë për disa muaj.

Futbollisti kosovar i është bashkuar ekipit të Lazios ditë më parë dhe duket shumë entuziast për t’i treguar vlerat e tij.

Sezoni i tij i parë tek Biancocelesti ishte i zbehtë pasi nuk e lanë rehat lëndimet, që ia dedikuan formën në rënie.

Mirëpo, përfaqësuesi kosovar është i vendosur që në sezonin e ri t’ju tregojë të gjithëve se sa vlen.

T’i tregojë edhe Lazios se nuk gaboi që e bleu nga Red Bull Salzburg vitin e kaluar për 7,5 milionë euro.

“Do t’i bëj tifozët të më duan. E ndiej besimin e klubit. Do të luftoj si një luan për t’i rrëmbyer zemrat e tifozëve”, ka thënë futbollisti i lindur dhe rritur në Norvegji.

Berisha e ka kaluar periudhën e errët dhe tash i është rikthyer buzëqeshja.

Ai pritet të jetë gati për ndeshjet kampionale në Serie A gjatë muajit shtator.

Sipas të gjitha gjasave, njëjtë si në muajin mars dhe atë qershor, mesfushori luftarak nuk do të jetë në dispozicion të Përfaqësueses së Kosovës as në ndeshjet e shtatorit, ndaj Republikës Çeke dhe Anglisë.

Sidoqoftë, Berishën mund ta shohim nën urdhrat e trajnerit Bernard Challandes në ndeshjet e tetorit, në kuadër të kualifikimeve të Evropianit 2020. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).