Berisha do të largohet nga Atalanta, e ardhmja e tij mes Anglisë dhe Italisë

Etrit Berisha nuk është më një portier titullar tek skuadra italiane Atalanta.

Reprezentuesi shqiptar e nisi mirë sezonin me Atalantën duke mbrojtur rregullisht dhe duke qenë pjesë e rëndësishme e formacionit bazë.

Por ndeshja e Kupës së Italisë ndaj Fiorentinës (3-3) doli të jetë e fundit për prishtinasin.

Në atë takim Berisha nuk ishte në formë të mirë dhe që nga ajo kohë portën e Atalantas e mbron Gollini.

30-vjeçari nuk do të qëndrojë te Atalanta, pasi synon të transferohet tek një skuadër ku do të jetë portier i parë.

Mediat italiane kanë raportuar se e ardhmja e tij mund të jetë edhe në Angli, ku disa skuadra kanë shfaqur interesim për të.

Por prishtinasi karrierën mund ta vazhdoj edhe në Itali, ku shumë skuadra e pëlqejnë reprezentuesin shqiptar. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).