“Bereqeti” ndihmoi 30 familje të Organizatës të familjeve të dala nga Lufta dhe 80 familje të tjera të Gjilanit

Gjilan – Shoqata Humanitare Bamirëse “Bereqeti“ sot ka vazhduar tu dalë në ndihmë familjeve në nevojë në Komunë të Gjilanit. U ndihmuan 30 familje të Shoqatave të dala nga lufta e fundit. Në emër të tyre këto pako i tërhoqi kryetari i kësaj organizate Xhevdet Mehmeti.

Gjithashtu u ndihmuan edhe 67 familje në qytet, ndërsa në orët e pasditës SHHB “Bereqeti” vizitoi fshatin Muqibabë ku me pako ushqimore dhe një thes miell 25 kg u ndihmuan 13 familje.

“Bereqeti” falënderon të gjithë ata që kontribuuan në përgatitjen e këtyre pakove ushqimore, duke e lutur Allahun që t’i shpërblejë në këtë botë dhe në ahiret ka thënë Agim Hyseni./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).