Beqiri mirëpret kthimin e LDD-së në LDK

Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri, tha se njoftimin për shkrirjen e LDD-së në LDK e mori vesh prej komunikatës se kryesisë së LDD, që u transmetua në portale.

Beqiri e ka mirëpritur këtë vendim, duke thënë se nuk është hera e parë që njerëz të LDD-së kalojnë në LDK.

Në emisionin “Rrokum Rroll”, me Fidan Jupollin, në TV Rrokum, Beqiri tha se nuk ka pasur marrëveshje paraprake me LDD-në për këtë shkrirje.

I pyetur nëse LK-ja do të forcohet me kthimin e anëtarësisë LDD-së në partinë e Isa Mustafës, Beqiri tha se “pavarësisht numrit të anëtarësisë së LDD-së, Lidhja Demokratike e Kosovës do të bëhet më e fuqishme”.

Ndërsa, sa i takon zgjedhjeve të brendshme, Beqiri tha se ky vendim i LDD-së nuk do të ketë ndikim në zgjedhjet e LDK-së, sepse shumica e degëve i kanë kryer proceset e brendshme zgjedhore. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).