Beqiraj synon të mbyllë stinorin në Evropë faqebardhë

Zagreb – Sulmuesi i Dinamos së Zagrebit, Fatos Beqiraj, e ka parasysh se pas vetes nuk po lë një gjysmëstinor të mirë.

Mirëpo, si ai ashtu edhe Dinamo do të shkojnë në pushimin dimëror me disponim më të madh, nëse nxjerrin një rezultat pozitiv kundër Dynamo Kievit.

Në xhiron e fundit, të gjashtën të fazës grupore të Ligës së Kampionëve, në stadiumin “Maksimir” të Zagrebit do zbresë ekipi nga Ukraina, që ka siguruar vendin e tretë në Grupin A dhe në pranverë do të garojë në Europa League. Kjo ndeshje zhvillohet të martën (sot) dhe nis në orën 20:45.(koha)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS