Benjamin Kololli nuk i ndal ‘predhat’ – shënon super gol ndaj Servettes

Benjamin Kololli ka vazhduar me formë të mirë në ndeshjet e Zurichut, ku po realizon edhe gola.

E fundit erdhi në ndeshje ndaj Servettes, ku mesfushori shqiptar shënoi pas dy goditjeve, një gol shumë të bukur.

Ai shënoi në minutën e 19-të për rezultatin 1-0.

Ky ishte goli i katërt i tij në këtë kampionat, ndërsa Zurichu po tenton që të zë një vend në ligat evropiane.

Hekuran Kryeziu dhe Toni Domgjoni po luajnë nga minuta e parë në këtë ndeshje për Zurichun.

Forma e lojtarëve të Kosovës që luajnë në Zurixh po rritet dita e ditës dhe pritet të jenë në formë të lartë për ndeshjen me Maqedoninë e Veriut që zhvillohet në tetor. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).