Belgjika fton Januzajn

Adnan Januzaj është ftuar përsëri nga Belgjika për dy ndeshjet e radhës së Kombëtares belge në Ligën e Kombeve
Roberto Martinez ka ftuar sulmuesin e Real Sociedadit Adnan Januzaj, për ndeshjet e Kombëtares belge gjatë këtij muaji.

Belgjika do të luaj kundër Zvicrës dhe Islandës derisa është në pozitë të mirë për ta fituar grupin e saj, për të shkuar kështu në final-four të Ligës së Kombeve dhe në fund të shpallet fituese e saj.

Për vijën e sulmit, Martinez ka ftuar: Eden dhe Thorgen Hazard, Dries Mertens, Hans Veneken, Michy Batshuayi dhe Romelo Lukaku.

Këtyre sulmuesve i bashkohet edhe Januzaj.

Belgjika ndeshjen e parë do ta zhvillojë më 15 nëntor kundër Islandës si vendas, para se të udhëtojë për në Zvicër më 18 nëntor. /GazetaExpress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).