Bekim Balaj po lufton me kohën, Kombëtarja mbyll përgatitjet në Durrës

Mes optimizmit dhe përqendrimit, Kombëtarja Shqiptare ka mbyllur përgatitjet në kompleksin Tropikal në Durrës këtë të enjte, para nisjes për Budapest, ku do të zhvillojnë ndeshjen e radhës kualifikuese për Kupën e Botës “Katar 2022”.

Bekim Balaj ishte i vetmi futbollist që nuk ishte nën urdhrat e trajnerit Edoardo Reja, për shkak të një problemi muskulor në kofshë. Stafi teknik dhe ai mjekësor do të vlerësojnë gjendjen e shkodranit, për të vendosur më pas nëse do të aktivizohet në takimin e kësaj të shtune.

Tekniku italian është përqendruar kryesisht tek ana teknike si dhe tek ushtrimet fizike.

Skuadra kuqezi udhëton të premten drejt Hungarisë, ku do të zhvillojë dhe seancën e fundit stërvitore në stadiumi “Puskash Arena”, impiantin ku dhe do të luhet ndeshja e Grupit I.

Skuadra hugareze pret Shqipërinë pa praninë e tifozëve pas vendimit të FIFA-s, për shkak të thirrjeve raciste në takimin Hungari-Angli.

Përfaqësuesja e Shqipërisë ka grumbulluar 12 pikë në 6 ndeshjet e para, duke u renditur në vendin e dytë. /SS/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS