Bekim Balaj e nis mbarë në Austri, shënon gol të bukur në debutim

Bekim Balaj e ka nisur me këmbën e mbarë aventurën te skuadra e Sturmit të Grazit.

Sulmuesi shkodran pasi u transferua si një lojtar i lirë nga Akmat Grozni, duket se ka gjetur vendin e duhur për të nxjerrë në pah të gjithë potencialin e tij.

Lojtari i përfaqësueses së Shqipërisë, ka shënuar gol në debutimin e tij në kampionatin austriak. Kur sapo kishte nisur takimi dhe kishin kaluar vetëm pesë minuta lojë, 28-vjeçari u tregua i saktë nga pranë portës duke dërguar të tijtë në avantazh.

Shkodrani mund të ishte pjesë e skuadrës prej javës së kaluar, megjithatë një problem burokratik me dokumentet nuk e lejoi të zbriste rregullisht në fushë.

Por, Balaj ia ka dalë të bëjë një start perfekt, ndërsa tashmë duhet të punojë shumë për të qenë në nivelin e pretendimeve

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).