Behgjet Pacolli tregon se a do të jetë pjesë e qeverisë Kurti!

Dy deputetët e vetëm të Aleancës Kosova e Re (AKR) në këtë legjislaturë, Behgjet Pacolli dhe Mirlinda Sopi-Krasniqi, do të mbesin në opozitë.

Kështu ka thënë në një përgjigje për Indeksonline, vet drejtuesi i këtij subjekti politik, Behgjet Pacolli, pas publikimit të lajmit në media se AKR do t`i bashkohet qeverisë Kurti.

“Asgjë nuk është e vërtetë. AKR nuk ka pasur takime me asnjë përfaqësues të koalicionit aktual dhe deri më tani nuk ka folur me askënd për përfshirjen e saj më këtë koalicion. Siç thashë para qytetarëve gjatë formimit të qeverisë së re, AKR do të mbetet në opozitë dhe do të jetë konstruktive dhe shtet-ndërtuese”, ka thënë Pacolli.

Kujtojmë që, AKR ishte pjesë e qeverisë së kaluar Haradinaj, derisa vet Pacolli mbante dy poste, atë të Zëvendëskryeministrit të Parë dhe Ministrit të Punëve të Jashtme.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).