Bëhet e kalueshme rruga Pograxhë – Dobrosin – Stublinë

Gjilan – Pas borës së mbrëmshme që ka ra dhe sot shumë fshatrat kufitare kanë pasur probleme në qarkullim. Të dielën kompania “Elbau” ka hapur pothuajse shumicën e rrugëve të brezit kufitar.

Kompania “Elbau”a hapur rrugën Gjilan – Pograxhë – Dobrosin – Stublinë. Bora kishte bërë të pamundur pothuajse kalimin sot herët në mëngjes, megjithatë “Elbau” është treguar korrekte dhe qysh në orët e paradites i ka hapur pothuajse të gjitha rrugët e brezit kufitar.

Rruga më e qarkullueshme Pograxhë – Dobrosin – Stublinë është bërë e kalueshme dhe automjetet lëvizin pa telashe të theksuara./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).