Befasia e ditës, vendim aspak i pritur rreth Valon Behramit

Kontrata midis Valon Behramit dhe FC Sion tani është shkëputur zyrtarisht.

Pasi Ticinez njoftoi këtë të mërkurë, klubi tani ka konfirmuar: ”Valoni ka shprehur keqardhjen e tij që ai nuk mund të sillte potencialin e tij të plotë dhe jo grintën e tij të zakonshme që e sjellë në fushë”.

”Ne jemi mirë. Valoni do të jetë gjithmonë i mirëpritur në Valais. Ky dështim nuk na ndryshon marrëdhëniet. Vlerësova sinqeritetin e Valonit. Ai është viktima e parë e kësaj situate”, ka thënë trajneri i Sion, transmeton lajmi.net.

Vetë lojtari nuk dëshiron të përfundojë karrierën e tij, sipas njoftimit për shtyp të klubit. “Kjo histori e përbashkët filloi mirë. Arsyet e ndryshme kanë çuar në situatën aktuale. Për të devijuar në mënyrën më të mirë, vendosëm së bashku të hartojmë një vijë sot. I uroj klubit dhe stafit më të mirën për vazhdim. Ndjeva që vendimi më i mirë për mua ishte të vazhdoja rrugën time diku tjetër. Dhe kjo pa ndonjë keqardhje”, tha Behrami.

34-vjeçari edhe gjatë ardhjes së tij në muajin gusht nuk ishte shprehur aspak i kënaqur me kushtet që kishte Sion dhe kjo ka çuar që në ndeshjen e fundit, ai të fishkëllehet nga tifozët.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS