Fundamenti

Bebe Rexha duket mahnitëse me fustan të zi në ‘BMI Pop Awards’, ndërsa nderohet me çmim për kontribut në muzikë

/ 2 minuta lexim
Mobi Casa

Bebe Rexha dukej e mrekullueshme teksa mbërriti në BMI Pop Awards në hotelin e mrekullueshëm “Beverly Wilshire” në Beverly Hills të martën mbrëma.

Interpretuesja e hitit “I’m Good (Blue)”, 34 vjeçe, u ngjit në tapetin e kuq me një fustan të zi që tregonte kthesat e saj trupore.

Fustani i ngushtë kishte një lidhëse seksi përpara dhe rripa të zinj të hollë, shkruan DailyMail.

Rexha – e cila kohët e fundit foli për simptomat e saj të rënda të sindromës policistike të vezores (PCOS) – e kombinoi veshjen e saj me një palë sandale me taka, të zeza.

Me një pamje të mprehtë me ‘flokë të lagur’, Rexha shfaqi besim para kamerave përpara se të merrte një çmim për kontributin e saj në kompozimin e këngëve që janë hite botërore.

Sa i përket makijazhi, këngëtarja e hitit “I’m A Mess” kombinoi rimelin e zjarrtë të syve me një ton me shkëlqim.

Uji Dea

Lëkura e saj kishte një shkëlqim rrezatues, të rrezitur nga dielli dhe ajo e aksesoi veshjen me një gjerdan të zi prej kadifeje.

BMI Pop Awards mbahet çdo vit dhe nderon me mirënjohje ‘kompozitorët dhe botuesit’ që krijojnë ‘muzikën pop më emocionuese dhe novatore sot’.

Ceremonia vetëm me ftesë u organizua nga presidenti dhe CEO i BMI, Mike O’Neill, dhe zëvendëspresidentja e Worldwide Creative, Barbara Cane, sipas Billboard.

Producenti muzikor Benny Blanco mori çmimin e lakmuar të Presidentit BMI. Çmimi u është dhënë më parë emrave si Taylor Swift dhe Brian Wilson të The Beach Boys.

Blanco, 36 vjeç, është përgjegjës për një sërë hitesh të kryesuara nga artistë të listës A si Katy Perry, Justin Bieber, Ariana Grande dhe e dashura e tij Selena Gomez.

I nominuari për shumë çmime Grammy është një marrës 55 herë i çmimit BMI. /Telegrafi/