Bebe: Ja pse nëna ime ishte kundër për tu martuar e re!

/ 2 minuta lexim

Këngëtarja ka zbuluar se ishte pothuajse e martuar kur ishte adoleshente.

Këngëtarja, 31 vjeç, tha se kishte burra që kërkonin të ‘merrnin dorën time në martesë’ ndërsa shpjegoi se si në kulturën shqiptare gratë priren të martohen të reja.

Nëna e këngëtares, Bukurije lidhi kurorën në moshën 17 vjeçare dhe Bebe përshkroi se si mamaja e saj luftoi kundër traditave për ta ndihmuar atë të ndiqte karrierën në industrinë e muzikës.

Bebe i tha The Daily Star: “Është ndryshuar plotësisht tani, është shumë më moderne dhe gratë kanë më shumë të drejta dhe gjëra të tilla, por kur isha e re kishte fjalë për fjalë djem që përpiqeshin të më merrnin dorën në martesë. Ishte pjesë e kulturës. Duke u rritur nuk më lejohej të kisha zë ose të flisja në tryezë dhe gjëra të tilla, por mamaja ime luftoi shumë për mua dhe ajo ishte si, “Vajza ime nuk do martohet, çfarë dreqin”.

Bebe shtoi se vetëm kur ishte 23 vjeç ajo kishte puthjen e saj të parë, të cilën e përshkroi si “shumë të keqe”. Këngëtarja tani është dashuruar me bukuroshin Keyan Safyari, 37 vjeç.

arkatana

Çifti për herë të parë shkaktoi thashetheme takimesh në mars të vitit të kaluar pasi u panë të kapur për dore gjatë një nate në Los Angeles.

Në fillim të këtij muaji, Bebe u hap në lidhje me seksualitetin e saj dhe ngacmoi një romancë të mëparshme sekrete me një të famshme femër pa emër.

“A kam dalë më parë me vajza? Po. A kam dalë me vajza? Po, kam dhe të famshëm, por nuk po i përmend. Edhe pse njerëzit do të jetonin për të – jo!” shtoi Bebe.

Vitin e kaluar, ajo e përcaktoi veten si ‘fluide’ në një intervistë të veçantë, duke thënë: “Unë thjesht dua të gjej dikë që dua dhe që më do – dhe nuk më intereson nëse është një djalë apo vajzë”.