BE-ja ndërton 9 shtëpi për komunitetet pakicë në Kamenicë

Kamenicë – Të hënën Qëndron Kastrati ka nënshkruar marrëveshjen për ndërtimin e 9 shtëpive për komunitetet pakicë në Kamenicë.

Sipas tij ky projekt është financuar nga Bashkimi Evropian dhe Ministria për Komunitete dhe Kthim, ndërkaq është implementuar nga organizata IOM.

“Falënderoj BE-në dhe ministrinë për këtë projekt, i cili do të ndihmojë komunitetet në komunën tonë” ka shkruar Kastrati./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).