Bastisje për narkotikë dhe armë në Gjilan e Kamenicë

Gjilan – Është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, tek i cili gjatë kontrollit janë gjetur dhe janë konfiskuar substanca të dyshuara narkotike të llojit marihuanë në peshë 47.2 gramë. Me urdhër të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

Edhe në Kamenicë raportohet se gjatë kontrollit në veturën e të dyshuarit mashkull shqiptar është gjetur dhe është konfiskuar një pistoletë me një karikator të mbushur me 17 fishekë, për të cilën armë i dyshuari posedon leje për mbajtje e jo për bartje. Me urdhër të prokurorit rasti procedohet në prokurori në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).