Bastisje në Lajpcig, arrestohen shqiptarët

Rreth 80 forca policore të Saksonisë kanë kontrolluar apartamente nëpër qytete të ndryshme, mes tjerash edhe Lajpcigun. Nga bastisjet janë sekuestruar materiale të vlefshme dhe janë kapur shtatë persona ilegalë.

E Mërkurë, 12 Shtator 2018 – 17:00 albinfo.ch(KEYSTONE/Martial Trezzini)……
Për shkak të emigrantëve të paligjshëm, policia gjermane të mërkurën ka filluar një kontroll të përgjithshëm në qytetin lindor gjerman Lajpcig. Bëhet fjalë për dyshime të personave të cilët kanë qëndruar ilegalisht në Gjermani, shkruan radioleipzig.de, përcjell albinfo.ch.

Rreth 80 forca policore të Saksonisë kanë kontrolluar apartamente nëpër qytete të ndryshme, mes tjerash edhe Lajpcigun. Nga bastisjet janë sekuestruar materiale të vlefshme dhe janë kapur shtatë persona ilegalë.

Mes tjerash nga bastisja janë arrestuar edhe dy shqiptarë, të cilët qëndronin ilegalisht në Gjermani. Ata janë dërguar përpara autoriteteve, për të vendosur nëse do dëbohen ose jo.

Bastisje në Lajpcig, arrestohen shqiptarët

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).