Bastisen dy lokacione nga policia, konfiskohen substanca narkotike dhe një thikë

Gjilan – Njësit policore kanë hasur në dy persona meshkuj kosovarë, tek të cilët gjatë kontrollit te njëri janë gjetur një cigare e dyshuar narkotike ndërsa tek tjetri një thikë.

Njësitë policore kanë kryer bastisje në dy lokacionet e të dyshuarve, ku kanë hasur tek i dyshuari i parë: një qese plasmasti me substanca narkotike marihuanë me peshë 10.7 gramë. Një qese plasmasti në fara me peshë prej 3.4 gramë, dy grinderë, 6 fishekë të kalibrave të ndryshëm. Një armë të gjatë të gjuetisë dhe një thikë. Ndërsa te personi i dytë janë gjetur dhe janë konfiskuar një qese plasmasti me fara të Kanabis Sativa me peshë 43.3 gramë dhe një grinder. Me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).