Bashkimi për Ndryshim Anamorava zgjedh organet drejtuese

Gjilan – Bashkimi për Ndryshim Anamorava (BNA) të dielën ka mbajtur Kuvendin e Parë Zgjedhor. Nga ky kuvend u zgjedhën organet drejtuese të subjektit BNA me mandat 4 vjeçar. Kuvendi i dha besimin e plotë dhe zgjodhi për kryetar z. Isa Agushi, nënkryetar z. Ibish Ibishi, sekretar të përgjithshëm z. Shaban Musliun, anëtarët e kryesisë si dhe këshillin drejtues të BNA-së.

BNA fton të gjithë qytetarët pa dallim, intelektualët, shoqërinë civile, në mënyrë të veçantë rinin që të na bashkëngjitën në rrugëtimin ton politik për të realizuar vizionin dhe qëllimin ton në të mirë të qytetarëve./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS