Bashkimi i Koretinit “zbraz” Minatorin e Magurës

“Portokallinjtë” e Bashkimit të Koretinit, të cilët stinorin vjeshtor e mbyllën me tri pikë më pak se lideri Kika, sot kanë bërë të ditur se skuadrës së tyre ju kanë bashkangjitur tre futbollist nga KF Minatori i Magurës.

Përforcimet e ardhura tek Bashkimi janë tre futbollist mjaft cilësor, Kenan Llugali mesfushor, Albion Rrahami sulmues dhe Shkelqim Miftari mesfushor ofanziv.

Skuadra e Bashkimit ditë më parë është përforcuar edhe me trajnerin Faruk Statovci.

Siç po shihet mbas përforcimeve, pranvera do të jetë mjaft e nxehtë në qytezën e Koretinit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).