Barnat e kontrabanduara nga Maqedonia konfiskohen nga policia kufitare

Viti – Patrulla policore kufitare, ka ndaluar automjetin me targa vendore në të cilin kishte të ngarkuar një sasi e konsiderueshme e barnave të llojeve të ndryshme.

Barnat dyshohet të jenë futur kontrabandë nga Maqedonia e Veriut dhe origjina e tyre dyshohet të jetë nga Turqia.

Automjeti dhe barnat janë dërguar në terminal doganor njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS