Bardhi: Maqedonia e Veriut po ndryshon mentalitetin e saj

Maqedonia e Veriut sot e ka përmbyllur aventurën e saj në Kampionatin Evropian.

Ata u kualifikuan për herë të parë në një garë të tillë, por dështuan të fitonin ndonjë ndeshje, ose të paktën ndonjë pikë.

Sonte, Maqedonia e Veriut u mposht me rezultat 0:3 nga lideri i grupit C, Holanda.

Pas ndeshjes, Enis Bardhi tha se duan sërish të luajnë një një garë të madhe dhe se Maqedonia po ndryshon mentalitetin e saj.“Kishim tre ose katër javë të vështira. Duhet të pushojmë pak. Duam të luajmë përsëri në një konkurs të madh. Maqedonia po ndryshon mentalitetin e saj. Të gjithë e dinë tani dhe ne duhet ta përsërisim këtë sukses” – tha Bardhi.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS