Banorët e Muhocit nuk u besojnë politikanëve, i hapin vet rrugët e bllokuara nga bora

Selami Bajrami aktivist nga fshati Muhoc thotë se Nagip Arifi ishte për të kërkuar votën në Muhoc, ndërsa ishin njerëzit e vullnetit të mirë ata që e hapën rrugën e bllokuar nga bora. Behar Tahiri nga Komuna e Bujanocit me vetë kontribut ka hapur rrugën në Muhoc.

Banorët e fshatit Muhoc të Bujanocut janë të indinjuar me politikanët e tyre, aq më parë kur ata në kohë të fushatës shkojnë dhe ua kërkojnë votën.

Selami Bajrami aktivist nga ky fshat tha se është i revoltuar me veprimin e Nagip Arifit i cili asnjëherë nuk u doli në ndihmë banorëve të kësaj zone.”Nagip Arifi ishte në pushtet për shumë vite, por asnjë të mirë nuk e solli për këtë anë. Është e habitshme se si ka fytyrë Nagip Arifi për të kërkuar votën, kur rruga e fshatit ishte tërësisht e bllokuar nga bora dhe u deshtë të intervenojë Behar Tahiri nga Bujanoci për të hapur rrugët në fshatrat e Malësisë së Bujanocit” u shpreh Selami Bajrami./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).